Badmintonový oddíl Opava
 
adresa oddílu :
Ing. Milan Selingr
Ondříčkova 30
746 01 Opava
mobil : 607 993 155
e-mail :
 

Miniaplikace

 

 

 

Vyplétání raket v Opavě

Série raket, ze kterých si u nás můžete objednat:

 
 
 

 

Badminton - nejrychlejší sport s raketou!www.volny.cz/badminton

Vítáme Vás na internetové stránce Minervy Opava!

Aktuality z badmintonového oddílu Minerva Opava
         V této části Vás budeme seznamovat s nejnovějšími výsledky a s aktualitami v činnosti klubu. Při výměně za nové informace budou starší nadále k dispozici v archívu.
 
                                                   

Badminton - sport pro všechny !  Jste na stránce badmintonového klubu SK p.e.m.a. Opava, který je pokračovatelem badmintonového oddílu při TJ Slavia Minerva Opava, založeného v květnu 1973. Pod novým zřizovatelem působí od 1.1.2007. 

V celé republice rostou specializované haly a tento trend zachytila i Opava, kde se otevřela dvě nová sportoviště se šesti kurty pro rekreační hráče. Zvýšený zájem o pravidelný trénink a závodní hru pod vedením zkušených trenérů je tedy pochopitelný. V současné době má oddíl badmintonu SK p.e.m.a. Opava kolem 65 členů, většinou stále aktivních. Převažují žáci a junioři, v roce 2009 byla poprvé otevřena přípravka badmintonu pro nejmenší.

Badminton - sport pro všechny ! OZNÁMENÍ PRO ČLENY: Oznamujeme všem stávajícím členům, že tréninkové hodiny v hale ZŠ v následujícím školním roce 2015/2016 budou zcela shodné s minulou sezónou. 
 
září 2015 - každý pátek v září probíhá v hale ZŠ Otická ulice mezi 16. a 17. hod. nábor žáků do badmintonového oddílu SK p.e.m.a. Opava. Více informací najdete na www.badmintonopava.cz
 
Badminton - sport pro všechny ! Opavský oddíl badmintonu spustil doménu www.badmintonopava.cz, která postupně nahradí stávající doménu www.volny.cz/badminton
 
Badminton na Facebooku Novinka! Na Facebooku byla založena skupina příznivců opavského badmintonu, pokud se  chcete připojit, odkaz najdete ZDE
 
 
Badminton - sport pro všechny !26.4.2014  SK p.e.m.a. Opava pořádá již XII. ročník Přeboru Opavy (II. ročník Mistrovství Slezska) ve dvouhře mužů a žen plastovými míčky
Propozice a další informace o turnaji najdete na adrese www.badmintonopava.cz
 
Badminton - sport pro všechny !22.2.2014  Turnaj neregistrovaných - Opava, sobota 22.2.2014. 
Oddíl badmintonu při SK p.e.m.a. Opava pořádá další turnaj sezóny 2013/2014 ze seriálu GRAND PRIX BAD OPAVA ve dvouhrách mužů a žen.
 
Badminton - sport pro všechny !12.10.2013  Opavští badmintonisté vstoupili do nového ročníku 2. ligy SmBaS dvěma remízami 4:4. První utkání odehráli s rezervním týmem BK Kopřivnice, ve druhém se střetli s VSK VŠB TU Ostrava. Zisk bodů v obou zápasech je úspěchem, protože Opavští nastupovali bez několika hráčů základní sestavy.
 
Badminton - sport pro všechny !29.9.2013  V neděli 29.9. se v Kopřivnici konal turnaj GPC kategorií U13 a U17. Zúčastnilo se ho 13 hráčů SK p.e.m.a. Opava. V kategorii U17 se nejlépe umístili Vojta Suchánek (3. místo), a Ondra Žurek (4. místo), společně pak obsadili 3.-4. příčku ve čtyřhře a stejně úspěšný byl i Žurek v mixu. V kategorii U13 byl v pavouku nejvýše Karel Wanke (5.-8.) a s Adamem Chalupou ve čtyřhře 3.-.4.
 
Badminton - sport pro všechny !20.4.2013 Oddíl badmintonu SK p.e.m.a. Opava pořádá v sobotu 20.4.2013 první ročník Otevřeného mistrovství Slezska v badmintonu ve hře plastovými míčky, který je zároveň XI. ročníkem tradičního turnaje O titul přeborníka Opavy.
 
Badminton - sport pro všechny !24.3.2013 Opavským badmintonistům se nepodařilo v boji o postup do finále zopakovat proti Slavoji Český Těšín výkon ze semifinálového turnaje (tehdy Opava zvítězila 5:3) a po remíze 4:4 se díky lepšímu poměru setů radovali z postupu Těšínští. Opava tak obsadila v závěrečné tabulce 2. ligy SmBaS 4. místo.
 
Badminton - sport pro všechny !2.2.2013 V Opavě se konal další turnaj ze seriálu GP Bad Opava. Skupinu A (pokročilí) vyhrál s přehledem Martin Sýkora, který neztratil ani set. Na druhém místě skončil Karel Sonnek, třetí pak byl Tomáš Horut. Skupinu B vyhrál Stanislav Kadula před Tomášem Chodurou a Václavem Hamplem. V turnaji žen zvítězila Olga Hromadová před Ivanou Grygarčíkovou a Kateřinou Wanke. Turnaje se zúčastnilo 20 mužů a 6 žen.
 
Badminton - sport pro všechny !26.1.2013 V Kopřivnici se uskutečnilo semifinálové kolo 2. ligy SmBaS smíšených družstev dospělých. Opavští nejprve porazili TJ Slavoj Český Těšín A 5:3 a potom zvítězili lepším poměrem setů nad Přerovem A (4:4, sety 9:8). Pěknými výsledky tak postoupili přímo mezi 4 nejlepší týmy soutěže a ve finálovém turnaji, který se odehraje 24.3.2013 v Olomouci, budou bojovat o postup do finále s vítězem utkání VŠB Ostrava/Český Těšín.
 
Badminton - sport pro všechny !prosinec 2012 Jako každým rokem, i letos se v prosinci uskutečnil Vánoční turnaj žáků. Až na jednu výjimku se ho neúčastnili hráči, kteří hrají svazové turnaje a soutěže družstev. V soutěži žáků startovalo 12 chlapců a byla výsledkově oddělena kategorie starších a mladších, i když se utkali systémem každý s každým. Mezi staršími zvítězil Karel Škrobánek před Martinem Kohoutkem a Matějem Mücksteinem. Kategorii mladších vyhrál Karel Wanke (který se neztratil ani v celkovém pořadí - skončil celkově pátý), před Matyášem Venhudou a Adamem Chalupou. Děvčat hrálo 7 a zvítězila Nela Solnická před Martinou Solnickou a Simonou Víchovou... 

Sport Lubas - specializovaná prodejna badmintonových potřeb

 
Badminton - sport pro všechny !6.10.2012 SK p.e.m.a. Opava se jako každoročně ujala pořadatelství prvního oblastního turnaje dospělých ze seriálu Grand PriX ČR. Opavští badmintonisté využili dokonale výhodu domácího prostředí a ovládli obě soutěže mužů. Ve dvouhře postoupili hned tři hráči pořádajícího oddílu do semifinále a v opavském finálovém zápasu byl nakonec úspěšnější Tomáš Sonnek, který porazil Tomáše Veverku 2:1. Třetí skončil Radim Tomšík. Ryze opavskou účast mělo i finále čtyřhry mužů, ve kterém překvapivě dvojice Sonnek - Kopčil zvítězila nad favorizovaným párem Veverka - Tomšík. Turnaje se zúčastnilo 26 mužů a žen. Vítězové dalších disciplín: dvouhra žen Čevelová (Kopřivnice), čtyřhra žen Hánová - Čevelová (VŠB/Kopřivnice), mix Ptáček - Čevelová (Kopřivnice).
 
Nejbližším podnikem bude pro Opavské první kolo 2. ligy, které se uskuteční v neděli 14.10.2012 v Kopřivnici.
.
.
Badminton - sport pro všechny ! 8.6.2012 V Opavě se konal turnaj přípravky badmintonových žáků. Turnaje se zúčastnilo 5 chlapců a 11 děvčat. Hrálo se švýcarským systémem na jeden hraný set. Z vítězství v kategorii chlapců se radoval Adam Chalupa, soutěž děvčat vyhrála Alexandra Hromadová.
 
Kompletní výsledky: Chlapci + Děvčata (soubory pdf)
 
 
Badminton - sport pro všechny ! 21.4.2012 V hale ZŠ Otická ul. se uskutečnil už desátý ročník turnaje jednotlivců "O titul přeborníka Opavy neregistrovaných hráčů. Titul si odnáší Petr Grygar (dvouhra mužů) a Olga Hromadová (dvouhra žen). Více informací ZDE
 
Badminton - sport pro všechny ! 7. a 14.4.2012 Žáci ukončili letošní sezonu v krajském přeboru družstev na konečném šestém místě. V celoroční soutěži náš klub reprezentovali Vojtěch Suchánek, Ondřej Žurek, Petr Hendrych, Tomáš Pokorný, Veronika Musilová, Anna Hartmanová a Aneta Babijová. Někteří z našich hráčů přestupují příští sezónu do vyšší věkové kategorie a tak nás budou reprezentovat v krajském přeboru družstev juniorů.
 
V sobotu 14. dubna se konal v Přerově krajský přebor žáků kategorie U 15. Ve čtyřhře obsadila dvojice Petr Hendrych a Ondřej Žurek 5. - 8. místo, Vojtěch Suchánek a Dalibor Tůma (Kopřivnice) 5.-8. místo. Ve dvouhře obsadil Petr Hendrych 9.- 16. místo, Ondřej Žurek 7.-8. místo a Vojtěch Suchánek 6. místo.
 
Badminton - sport pro všechny ! 18.2.2012 Finálové kolo 2. ligy SmBaS se konalo v sobotu v Olomouci. I když Opavští vstupovali do play-off se semifinálovou zkušeností, která říkala, že může rozhodovat jediný míček, bohužel se jí nepoučili a s Klimkovicemi byli vyřazeni po remíze 4:4 na zápasy, 10:10 na sety rozdílem sedmi bodů (337:344 na míče)! Následný zápas o 5. místo, který Opava vyhrála nad UP Olomouc 5:2 už byl jen formalitou, uzavírající letošní sezónu družstev, od které si díky posilám mnozí hráči i příznivci hodně slibovali. Kompletní výsledky ZDE
 
Badminton - sport pro všechny ! 28.1.2012 Družstvo dospělých SK p.e.m.a. Opava odehrálo semifinálový turnaj 2. ligy SmBaS v Kopřivnici, ve kterém měli Opavští potvrdit roli favoritů soutěže a postoupit bez problémů do finále, které se uskuteční v sobotu 18.2.2012 v Olomouci. I když neodjeli v nejsilnější sestavě, vyřazení z hlavního pavouka Olomoucí bylo překvapením (utkání  skončilo 4:4 na zápasy, ale Opavští měli horší poměr setů - 9:10). Zbývala "pojistka" v podobě povinného vítězství na rezervním týmem Přerova. I toto utkání začalo pro Opavu velice nešťastně, když po pěti zápasech prohrávali 1:4 a nemohli si už dovolit ani jedno zaváhání. Co se ale odehrálo v závěru, to už se pravděpodobně nikdy v této soutěži nebude opakovat. Po ukončení utkání došlo k přepočítání míčků, protože ani sety nerozhodly o vítězi a postupujícím do finálového turnaje. A došlo k paradoxní situaci, kdy body, sety i míčky dosažené družstvy v osmi zápasech byly shodné (4:4, 10:10 a 344:344)! I když si osobně myslím, že by v této situaci mělo rozhodovat ještě nějaké další kritérium (například lepší umístění v základní části soutěže, případně lepší výsledek v předchozím semifinálovém zápasu), rozpis 2. ligy hovoří jasně: V případě rovnosti rozhoduje los. O osudu utkání tedy rozhodl hod mincí, která poslala Opavu do finále.
MS (29.1.2012) 
 
Badminton - sport pro všechny ! 4.12.2011 Žákovské družstvo bojovalo ve druhém kole krajského přeboru družstev v Českém Těšíně. Opavští porazili B družstvo Orlové, velmi vyrovnané utkáni sehráli s Orlovou A a Klimkovicemi B.
Za Opavu nastoupili Vojtěch Suchánek, Ondřej Žurek, Tomáš Pokorný, Anna Hartmanová, a Veronika Musilová. V únoru se uskuteční třetí kolo v Orlové a poslední kolo bude odehráno v dubnu v Opavě. 
 
Badminton - sport pro všechny ! 3.12.2011 V Bohumíně se uskutečnilo 2. kolo 2. ligy SmBaS. Opavští v něm nejprve remizovali 4:4 s rezervním týmem Orlové, ale pak porazili 5:3 Slavoj Český Těšín a obsadili tak 1. místo v základní skupině. V následujícím semifinálovém zápase se utkají 28.1.2012 v Kopřivnici s UP Olomouc. Kompletní výsledky 2. kola najdete ZDE 
 
Badminton - sport pro všechny ! 17.11.2011 SK p.e.m.a. Opava pořádala dětský badmintonový turnaj "BOREČEK 2011". Kompletní výsledkový servis i fotografie z turnaje najdete ZDE
 
Badminton - sport pro všechny ! 29.10.2011 V prvním kole krajské soutěže žákovských družstev zvítězili naši hráči nad družstvy Českého Těšína B a Rožnova. Za Opavský tým nastoupili: Vojtěch Suchánek, Petr Hendrych, Tomáš Pokorný, Veronika Musilová a Anna Hartmanová.
 
 
Badminton - sport pro všechny ! 28.10.2011 V pátek 28.10.2011 se v Orlové konalo první kolo 2. ligy SmBaS. Po prvních zápasech se do vedení skupiny A dostalo družstvo SK p.e.m.a. Opava, které si poradilo lehce s ŽD Bohumín 8:0 a přehrálo i VŠB Ostrava 6:2, skupinu B vede BK Kopřivnice „B“. Druhé kolo se uskuteční v sobotu 3.12. v Bohumíně. Kompletní výsledky a tabulky najdete ZDE
 
Badminton - sport pro všechny ! 8.10.2011 V Opavě se jako již tradičně konal první oblastní turnaj Grand Prix nové sezóny. Mezi 25 hráči a hráčkami se z Opavských nejlépe umístila dvojice Sonnek - Selingr, která obsadila 2. místo ve čtyřhře mužů. V soutěži jednotlivců se pak nejdále dostal junior Tomáš Sonnek, který po bojovném výkonu obsadil celkové 3.-4. místo. Kompletní výsledkový servis najdete ZDE
 
Badminton - sport pro všechny !1.-2.10.2011 se v opavském Tenis centru uskutečnil velký celostátní turnaj neregistrovaných hráčů. Mistry republiky se stali Pavlína Ružbašanová (Karviná) a Martin Sýkora (Opava). Neztratili se ani další Opavští. Petr Grygar skončil 3., Karel Sonnek 6., v soutěži žen pak Olga Hromadová 5. a Simona Havrlantová 6. Více informací a kompletní výsledkový servis najdete na www.mcrn.cz.
 
Badminton - sport pro všechny ! 11.6.2011 byl odehrán první krajský kvalifikační turnaj pro MČRN. Z Moravskoslezského kraje si právo startu vybojovalo 9 mužů a 4 ženy. Bez ztráty setu zvítězili Martin Sýkora a Blanka Fojtášková. Zúčastnilo se 32 mužů a 7 žen.
 
Badminton - sport pro všechny ! 7.5.2011 a 23.4.2011 Dva turnaje neregistrovaných badmintonistů viděla Opava v rozmezí 14-ti dnů. V soutěži o titul Přeborníka Opavy jednotlivců zvítězili Petr Grygar a Olga Hromadová, ve stejné soutěži mixů se z vítězství radoval pár Fojtášková - Jalůvka. Více ZDE
 
Badminton - sport pro všechny ! 7.5.2011 Tradičního turnaje " O valašský frgálek" se zúčastnili tři hráči opavského klubu. Anna Hartmanová obsadila 8. místo, Tomáš Pokorný 9. místo a Vojtěch Suchánek 2. místo. Turnaj se hrál "švýcarským systémem" na pět kol. V odehraných zápasech získali naši hráči důležité zkušenosti a motivaci do dalšího tréninku.
 
Badminton - sport pro všechny ! 9.4.2011 V Opavě se za účasti šesti nejlepších týmů oblasti odehrála finálová část letošní soutěže. Domácí nejprve podlehli Olomouci nejtěsnějším rozdílem 3:4 a v utkání o 3. místo zvítězili nad VŠB Ostrava. Konečné pořadí finálového turnaje sezóny 20010/2011: 1. Slavoj Český Těšín, 2. UP Olomouc, 3. SK p.e.m.a. Opava, 4. VŠB Ostrava A, 5. Badminton Přerov B, 6. VŠB Ostrava B. Za družstvo Opavy nastoupili: Tomáš Sonnek, Petr Suchánek, Pavel Zapletal, Milan Selingr, Petr Kopčil, Eliška Hepprová a Ivana Grygarčíková.
 
Badminton - sport pro všechny ! 12.2.2011 Ve třetím (již semifinálovém) kole Oblastního přeboru smíšených družstev dospělých potvrdili opavští hráči svou kvalitu a zvítězili v obou utkáních nejprve nad Sokolem Klimkovice a potom i nad VŠB Ostrava "A" shodně 5:3. Opavané prošli celou základní i semifinálovou částí soutěže bez porážky a postoupili do finálového turnaje.
 
Badminton - sport pro všechny ! 5.2.2011 Po slibných výsledcích z předchozích kol se opavským žákům nepodařilo na úspěch navázat. Důvod? Někteří hráči a hráčky základního kádru dali nepochopitelně přednost vlastním zájmům před dlouhodobou týmovou soutěží a družstvo tak nastupovalo v každém z pěti utkání za stavu 0:3 nebo dokonce 0:4. I přes tento hendikep ale Opavští dokázali v jednom utkání s Rožnovem remizovat. Za družstvo nastoupili Martina Ondruchová, Jakub Pechník a Vojtěch Suchánek. Pro příští utkání i na soupisku další sezóny bude nutné vybírat hráče, kteří mají zájem o badminton a jsou ochotni se podřídit potřebám klubu.
 
Další fotky ZDE (Foto Vojtěch Suchánek)

 

Žhavá novinka - badmintonová raketa Yonex Voltric 70
Badminton - sport pro všechny ! 8.1.2011 I druhé kolo oblastního přeboru dospělých se uskutečnilo v Bohumíně. Opavští v něm v oslabené sestavě nejprve porazili rezervní tým Přerova 5:3, potom remizovali 4:4 s Olomoucí a do semifinálové části soutěže půjdou z předních pozic.
 
Badminton - sport pro všechny ! 16.12.2010 Jako tradičně se koncem roku konal Vánoční turnaj žáků a juniorů klubu SK p.e.m.a. Opava. V soutěži žáků získal 1. místo Ondřej Žurek před Tomášem Lamichem a Dominikem Endrychem, žákyně vyhrála Martina Ondruchová před Klárou Kociánovou a Annou Hartmannovovou. V soutěži systémem každý s každým hrálo 14 chlapců a 8 děvčat. Juniorský turnaj vyhrál vyhrál při neúčasti favorizovaného Tomáše Sonnka Tomáš Horut, který v semifinále těsně porazil Jakuba Pechníka 22:20 a ve finále opět těsně 21:19 Ivanu Grygarčíkovou. 
 
Vánoční turnaj 2010 Vánoční turnaj 2010
 
Badminton - sport pro všechny ! 13.11.2010 V Bohumíně se hrálo první kolo dalšího ročníku Oblastního přeboru smíšených družstev dospělých. Opavští vstoupili do soutěže úspěšně, když v prvním zápase porazili domácí TJ ŽD Bohumín vysoko 8:0 a ve druhém rezervní tým VŠB TU Ostrava 6:2. Druhé kolo je plánováno na 8.1.2011.
 
Badminton - sport pro všechny ! 9.10.2010 V Opavě se již tradičně konal první oblastní turnaj ze seriálu Grand Prix ČR. Při účasti 24 mužů a 7 žen si vítězství vybojovali: DM - Šelong (Orlová), DŽ - Čevelová (Kopřivnice), ČM - Šelong, Slabý (Orlová), ČŽ - Pavlíčková, Rudolfová (Přerov), MIX - Milý, Rudolfová (Přerov). Neztratili se ani zástupci Opavy, dvojice Tomšík - Veverka se probojovala až do finále, kde vybojovala vyrovnaný zápas, ve kterém jim k vítězství ve druhém setu chyběl jen jeden míček. Favority turnaje potrápili i ve dvouhrách, když hned tři Opavští hráči postoupili mezi osm nejlepších a Veverka s Tomšíkem byli vyřazeni až po třísetových bitvách... 
 
Badminton - sport pro všechny ! 9.10.2010 V Přerově proběhlo 1. kolo Oblastního přeboru smíšených družstev žáků. Opavští v něm porazili Rožnov a Orlovou B a po vyrovnaných zápasech prohráli s Klimkovicemi B, Českým Těšínem a Orlovou A. Za Opavu nastoupili Kristýna Jarošová, Tereza Stiborská, Petr Hendrych, Tomáš Moravec, David Pavelek a Vojtěch Suchánek.
 
 
Badminton - sport pro všechny ! 2.10.2010 Opavský badmintonový oddíl uspořádal v hale ZŠ Otická ul. III. ročník turnaje neregistrovaných ve dvouhrách žen a mužů, ve kterém zvítězili Martin Sýkora s Olgou Hromadovou.
 
Badminton - sport pro všechny ! 20.3.2010 V Opavě se odehrál za účasti šesti nejlepších týmů Oblastního přeboru finálový turnaj smíšených družstev dospělých. Opavští v něm nejprve těsně porazili VŠB Ostrava, pak ale stejně těsně podlehli rezervnímu týmu Kopřivnice (zápasy 4:4, sety 10:10, Kopřivnice ale měla lepší skóre míčků). V boji o bronzovou příčku přehrála p.e.m.a. Opava jasně Olomouc 6:1. Ve finále pak Kopřivnice zvítězila nad favorizovaným Slavojem Český Těšín 5:2. 
 
Badminton - sport pro všechny ! 27.2.2010 Badmintonový klub SK p.e.m.a. pořádal další turnaj ze seriálu Grand Prix Bad Opava neregistrovaných. V soutěži mužů zvítězil Janusz Kubala, ženy vyhrála Blanka Fojtášková, v doplňkové soutěži čtyřher se z vítězství radovala dvojice Sýkora-Grygar a premiérový turnaj mužů "B" vyhrál Mirek Paskuda. Více informací, fotky, kompletní výsledkovou listinu i aktuální pořadí GP BAD Opava najdete ZDE - http://bad-opava.wz.cz.
 
Badminton - sport pro všechny ! 13.2.2010 V Kopřivnici se konalo semifinále Oblastního přeboru smíšených družstev dospělých. Opavští hráči potřebovali k postupu do finálového turnaje vyhrát alespoň jedno ze dvou utkání. Proti domácí Kopřivnici se to sice ještě nepodařilo, ale ve druhém utkání už vybojovali potřebné vítězství nad rezervním týmem Orlové, takže v závěrečných bojích šesti nejlepších týmů o titul přeborníků Severomoravské oblasti nebudou jako tradičně chybět.
 
Badminton - sport pro všechny ! 23. a 24.1.2010 V sobotu se opavští hráči zúčastnili Oblastního přeboru dospělých v Olomouci. Na medaile tentokrát dosáhli jen ve čtyřhře, když v semifinále prohráli až po třísetovém boji s pozdějšími vítězi. O poznání lépe se dařilo v neděli našemu juniorovi Tomáši Sonnkovi, který na turnaji kategorie U17 v Orlové získal dvě první místa (dvouhra a čtyřhra) a navíc třetí místo v mixu. Blahopřejeme! (výsledky z Orlové zde).
 
Badminton - sport pro všechny ! 17.12.2009 Mladí opavští badmintonisté ukončili na posledním letošním tréninku tradiční Vánoční turnaj. Z vítězství se radovali Michal Schön s Terezou Stiborskou (starší žáci) a Petr Hendrych s Kateřinou Hejdučkovou (mladší žáci).
 
 
Badminton - sport pro všechny ! 5.12.2009 Družstvo dospělých odehrálo druhé kolo Oblastního přeboru. Opavští v něm zvítězili nad rezervním týmem Přerova 6:2 a nad domácím SCB Sport klubem Bohumín 7:0 a vyhráli bez porážky skupinu B. V semifinálovém turnaji se Opavští utkají 13.2.2010 v Kopřivnici se 4. týmem skupiny A. Kompletní výsledky 2. kola ZDE.
 
 
Badminton - sport pro všechny ! 14.11.2009 Družstvo dospělých odehrálo v Bohumíně první kolo nového ročníku Oblastního přeboru. Opavští v něm zvítězili nad Sokolem Klimkovice vysoko 7:1, a nad rezervním týmem Orlové-Lutyně 6:2 a zajistili si tak bez ohledu na výsledek dalších zápasů účast v semifinálovém turnaji. Kompletní výsledky 1. kola ZDE.
 
Badminton - sport pro všechny ! 24.10.2009 Žáci odehráli v Přerově první kolo nového ročníku soutěže družstev. V zápasech s favority soutěže potvrdili opavští hráči zvyšující se kvalitu hry a jejich výkony byly i přes prohry příslibem pro další utkání. Další akcí žáků byl přátelák v Krnově 26.10 2009. Náš klub reprezentovali David Pavelek, Kryštof Pavelek, Jakub Pechník, Tomáš Moravec a Vojtěch Suchánek. Systémem každý s každým odehráli s krnovskými hráči 36 utkání, z toho 27 vítězných. Plný počet šesti vítězství zaznamenali Pechník, David Pavelek a Moravec. V tradici přátelských utkání hodláme i nadále pokračovat.
 
Přerov   Krnov (foto P. Suchánek)
Badminton - sport pro všechny ! 24.10 2009 V Opavě se hrál první z oblastních turnajů GPC dospělých nové sezóny. Z hráčů našeho klubu se nejlépe umístili Radim Tomšík a Tomáš Veverka, kteří se probojovali do semifinále čtyřhry. Stejné umístění získala i Eliška Hepprová ve dvouhře žen. Kompletní výsledky najdete ZDE. Soutěž mužů vyhrál Jan Benbenek (Sokol Plesná), z žen byla nejlepší Jana Pavlíčková z Přerova.
 
Badminton - sport pro všechny ! říjen 2009 Úplný termínový kalendář oblastních i celostátních turnajů a soutěží najdete zde: http://www.smbas.net/kalendar/kalendar0910.doc
Badminton - sport pro všechny ! 3.10.2009 První turnaj sezóny ze seriálu Grand Prix Bad Opava. Více informací, výsledky a fotky najdete na adrese http://bad-opava.wz.cz.
 
Badminton - sport pro všechny ! září 2009 První zářijový týden byla zahájena nová badmintonová sezóna v Opavě. Jako každoročně proběhl nábor nových členů, ze třinácti zájemců uspělo a bylo přijato šest. Bohužel ve zpravodaji Hláska je uveden chybně jak termín náboru, tak věk uchazečů, takže musíme s politováním oznámit, že další členy v tuto chvíli již klub nepřijímá. 
 
V Ostravě proběhla Valná hromada SmBaS, na které byly našemu oddílu přiděleny 2 turnaje sezóny. 24.10.2009 bude v Opavě tradičně první turnaj GP dospělých a v březnu 2010 finále OP družstev. Kompletní kalendář všech akcí a všech kategorií najdete na adrese www.smbas.net.
Badminton - sport pro všechny ! 15.8.2009 V Tenis centru Opava byl uspořádán první noční opavský turnaj čtyřher. Závěr turnaje byl těsně před třetí hodinou nad ránem, ale bojujícím hráčům nezvyklá herní hodina vůbec nevadila. Ze soutěže čtyřher mužů, ve které soutěžilo 21 dvojic, si prvenství odnášejí Navrátil s B. Goreckým, na druhém místě skončili Skácelík s Trochtou a na třetím domácí Grygar - Sýkora. Z 18 párů mixů prošla turnajem nejlépe dvojice S. Havrlantová - Grygar. Vedlo se i dalším domácím párům, na druhém místě se umístili manželé Sonnkovi, třetí byl mix Borýsková - Hromada. Třetí disciplínou byla čtyřhra žen, ve které se z vítězství radoval pár Hynečková - Fojtešková, který zvítězil díky vzájemnému zápasu před Borýskovou s J. Havrlantovou.
Foto + přesné pořadí zde: http://bad-opava.wz.cz/
 
 
Badminton - sport pro všechny ! 13.6.2009 V Tenis centru Opava byl uspořádán další turnaj neregistrovaných badmintonistů ze seriálu Grand Prix Bad Opava. Zvítězili v něm Martin Sýkora a Zuzana Lindovská. Kompletní informace o turnaji, tabulky i aktuální pořadí Grand Prix Bad Opava najdete na adrese http://bad-opava.wz.cz/
 
Badminton - sport pro všechny ! Aktuálně! Na webové adrese www.floorbad.com začal fungovat internetový obchod s floorbalovým a badmintonovým zbožím. Pro zájemce z Opavy a Ostravy rozvoz zboží nad 1000 Kč po dohodě zdarma!
 
 
Badminton - sport pro všechny ! 18.4.2009 V hale Základní školy Otická ulice se uskutečnil již 7. ročník turnaje o titul přeborníků Opavy neregistrovaných badmintonistů, který byl letos poprvé součástí celoroční soutěže seriálu GRAND PRIX BAD Opava. V soutěži žen, ve které startovalo 10 hráček, zvítězila opět po třech letech Simona Havrlantová a upevnila tak své první místo v GP BAD. Z druhého místa se radovala Barbora Hýlová a třetí skončila Šárka Švábková. Drama až do posledních zápasů přinesl turnaj mužů. Probíhal za účasti 26 badmintonistů švýcarským způsobem na 5 kol s následnými zápasy o první a třetí pořadí. Po urputném boji o třetí místo zvítězil Marian Polka 2:1 nad Pavlem Hromadou. Vítězství v celém turnaji znovu obhájil loňský přeborník Opavy Martin Sýkora, který po nerozhodném výsledku ze základní části turnaje ve finále zcela jasně přehrál Karla Sonnka 2:0. V doplňkové soutěži čtyřher si mezi šesti páry nejlépe vedla dvojice Polka - Hošák. Další turnaj je plánován na sobotu 13. června.
Výsledky turnaje najdete zde: (muži) + (ženy) + (čtyřhra)
 
   
 
Fotografie - Sada 1 (foto MS+KH), Sada 2 (foto M. Skuplík), Sada 3 (foto O. Hromadová)

Badminton - sport pro všechny ! 11.4.2009 a 18.4.2009 V těchto termínech se odehrály oblastní přebory juniorů. Nejprve 11. dubna v Orlové skončil náš junior Tomáš Sonnek v kategorii U17 čtvrtý ve dvouhře a z párových disciplín si odnesl bronzové madaile. 18. dubna pak v Přerově získala v kategorii U19 Eliška Hepprová bronzovou medaili za 3. místo ve dvouhře a dvě druhá místa ve čtyřhře a smíšené čtyřhře.

  Další fotky z Orlové zde

Badminton - sport pro všechny ! 28.3.2009 Družstvo žáků SK p.e.m.a. Opava zvítězilo v posledním zápasu sezóny nad Sokolem Ostrava - Zábřeh 4:2, potvrdilo zlepšující se hru a zúročilo zkušenosti, nasbírané během sezóny. V zápasech nastoupili za Opavské Tereza Stiborská, Kristýna Jarošová, Vojtěch Suchánek, David Pavelek, Tomáš Moravec, Kryštof Pavelek, Václav Borýsek a Jakub Pechník. Všem hráčům přejeme hodně dalších úspěchů a vítězných utkání.

Badminton - sport pro všechny ! 14.3.2009 Sportovní klub p.e.m.a. Opava byl pověřen pořadatelstvím finálového turnaje oblastního přeboru Severní Moravy. V prvním utkání Opavští porazili rezervní tým Kopřivnice 5:0 a postoupili tak do finále, kde narazili na Slavoj Český Těšín, který nakonec po boji zvítězil 5:3. Opava si tak po loňském prvenství odnáší druhé místo, které je úspěchem především proto, že pro nemoc nemohl startovat Radim Tomšík a jeho body v závěrečném účtování citelně chyběly. 

Kompletní výsledky: Orlová B - Český Těšín 2:5, Klimkovice - Kopřivnice B 3:5, Opava - Kopřivnice B 5:0, VŠB - Český Těšín 3:5, o 5. místo - Orlová B - Klimkovice 6:2, o 3. místo - Kopřivnice B - VŠB 2:5, finále - Opava - Český Těšín 3:5

Badminton - sport pro všechny ! 28.2.2009 Třetím kolem pokračovala v Orlové soutěž žáků, závěrečný turnaj se uskuteční v sobotu 28. března v Českém Těšíně.

  Fotografie ze 3 kola (Foto Suchánek)

Badminton - sport pro všechny ! 7.2.2009 Semifinálovým turnajem pokračoval v Bohumíně Oblastní přebor smíšených družstev dospělých. Ani v něm nenašli badmintonisté SK p.e.m.a. Opava přemožitele a vyhráli nad Klimkovicemi (4:0) i nad rezervním týmem Orlové (5:1). Postoupili tak do finálové části, která se uskuteční v Opavě v sobotu 14. března 2009. Za Opavské nastoupili: Petr Kopčil, Radim Tomšík, Pavel Zapletal, Petr Suchánek, Eliška Hepprová a hrající trenér Milan Selingr. Kompletní výsledky najdete ZDE.

  Pačes :-) Sada 1 (Foto Suchánek) + Sada 2 (Foto Zapletal)

Badminton - sport pro všechny ! 19.1.2009 V překrásném prostředí krnovské sportovní haly "K3" odehráli na osmi kurtech naši nejmladší badmintonisté přátelské utkání s žáky Krnova. Atmosféru podniku přibližují fotografie. Zápas skončil vítězstvím opavských hráčů v poměru setů 23:9. Pro vítězné družstvo připravili pořadatelé zlaté medaile. Odveta je plánována na jaro.

  Fotografie z utkání (Foto Petr Suchánek)

Badminton - sport pro všechny ! 18.1.2009 V Orlové se konal Přebor oblasti v badmintonu jednotlivců. Z Opavských se zúčastnili Eliška Hepprová, Radim Tomšík a Tomáš Veverka. Na medailové pozice dosáhla Eliška Hepprová ve čtyřhře (2. místo) a ve dvouhře žen (3. místo). V soutěži čtyřher mužů skončili na 3. místě Tomáš Veverka (p.e.m.a.) s Markem Václavíkem (Kopřivnice).

  Další fotografie zde (Foto Zdeněk Hepper)

Badminton - sport pro všechny ! 10.1.2009 V hale ZŠ Otická ul. se uskutečnil 3. turnaj ze seriálu GRAND PRIX BAD Opava neregistrovaných. Zúčastnilo se 41 mužů a 13 žen, v doplňkové soutěži čtyřher hrálo 9 dvojic. V turnaji zvítězil Radek Stebel před Martinem Sýkorou a Karlem Sonnkem. Soutěž žen vyhrála Simona Havrlantová před Olgou Hromadovou a Šárkou Švábkovou, čtyřhru pak dvojice Stebel - Heralt. Kompletní pořadí turnaje najdete zde. Do čela dlouhodobé soutěže se vyhoupl Karel Sonnek se ziskem 2440 bodů, 2. je Pavel Hromada (2280) a 3. vítěz posledního turnaje Redek Stebel (2000). Čelo tabulky žen kopíruje pořadí posledního turnaje. Vede Simona Havrlantová se ziskem 2840 bodů, druhá je Olga Hromadová (2600) a třetí Šárka Švábková (2280).

Grand Prix Bad Opava - 1. turnaj roku 2009 - 10. ledna  Grand Prix Bad Opava - 1. turnaj roku 2009 - 10. ledna Fotografie z turnaje (Foto Milan Skuplík)

Badminton - sport pro všechny ! 3.1.2009 V hale ZŠ Otická ulice se odehrál již III. ročník Novoročního turnaje smíšených dvojic. Rostoucí popularitu rekreačního badmintonu v Opavě potvrdila účast 32 párů. Z vítězství se nakonec radovali Alice a Karel Sonnkovi, kteří vyhráli před loňskými vítězi Olgou a Pavlem Hromadovými. Na třetím místě skončili Andrea a Tomáš Horákovi. Podrobné výsledky, fotografie, videa a další informace o tomto turnaji najdete ZDE.

Badminton - sport pro všechny ! 20.12.2008 Družstvo žáků odehrálo druhé kolo soutěže v Přerově.

  Fotky z Přerova ZDE

Badminton - sport pro všechny ! 16.12.2008 Dnes byl ukončen závěrečnými zápasy tradiční Vánoční turnaj žáků a juniorů SK p.e.m.a. Opava. V kategorii žáků zvítězil Jakub Pechník před Václavem Fischerem a Michalem Schönem. Další pořadí: 4. Borýsek, 5. Hendrych, 6. Pavelek, 7. Polášek, 8. Lamich, 9. Dudek, 10. Němeček, 11. Král. 12. Žurek. Soutěž žákyň vyhrála Tereza Stiborská před Kristýnou Jarošovou a Martinou Ondruchovou. Další pořadí: 4. Pospíšilová, 5. Mališová, 6. Hejdučková, 7. Weberová, 8. Babijová, 9. Dudková. Soutěž juniorů vyhrála Eliška Hepprová před Tomášem Sonnkem, Tomášem Horutem a Filipem Režným, soutěž juniorek Ivana Grygarčíková před Soňou Borýskovou a Marianou Kolářovou. Všem vítězům gratulujeme!

  Fotky z turnaje ZDE

Badminton - sport pro všechny ! 29.11.2008 V Bohumíně se odehrálo závěrečné kolo základní části Oblastního přeboru družstev dospělých. S přehledem pokračovali v soutěži badmintonisté SK p.e.m.a. Opava, když porazili rezervní týmy Badmintonového klubu Kopřivnice a Tělovýchovné jednoty Orlová-Lutyně shodně 6:2, vyhráli tak bez porážky skupinu A a do semifinálových bojů přeboru jdou z prvního místa. Za Opavské nastoupili Petr Suchánek, Pavel Zapletal, Milan Selingr, Eliška Hepprová a poprvé v přeboru i navrátilec z Anglie Radim Tomšík.

  Fotky ze soutěže ZDE

Badminton - sport pro všechny ! 17.11.2008 Pro informace neregistrovaných hráčů byly zřízeny stránky http://bad-opava.wz.cz. Článek o historii amatérského badmintonu v Opavě najdete ZDE.

Badminton - sport pro všechny ! 8.11.2008 Po několikaleté přestávce se zapojilo do krajské soutěže naše družstvo žáků. Úvodní kolo proběhlo v Českém Těšíně. Kompletní rozpis této soutěže najdete ZDE

Fotodokumentace ZDE

Při první turnajové účasti se hráči Sportovního klubu p.e.m.a. Opava neztratili. V těžké konkurenci, často starších a zkušenějších protihráčů bojovali a získávali cenné zkušenosti, které jistě zúročí v dalších soutěžních kolech.

Badminton - sport pro všechny ! 8.11.2008 Tenis centrum Opava uspořádalo v sobotu turnaj neregistrovaných hráčů. Z dramatických soubojů na kurtech vyšli vítězně Milan Řepík (dvouhra mužů), Jana Pavličková (dvouhra žen) a dvojice Petr Hošák - Marian Polka (čtyřhra). Soutěže se zúčastnilo 31 mužů a 14 žen. Výsledkové listiny a kompletní pořadí najdete ZDE.

Fotky z turnaje ZDE

Badminton - sport pro všechny ! 25.10.2008 Úspěšně vstoupili do nové sezóny badmintonisté SK p.e.m.a. Opava, když v prvním kole Oblastního přeboru družstev dospělých porazili v Českém Těšíně BK Ostravu 7:1 a TJ ŽD Bohumín 7:0. Za Opavské nastoupili Petr Suchánek, Pavel Zapletal, Milan Selingr, junior Tomáš Sonnek a Eliška Hepprová. Opavské družstvo je po prvním kole v čele skupiny A bez ztráty bodu. Kompletní výsledky ZDE. Další kolo se odehraje v Bohumíně 29.11.2008.

Badminton - sport pro všechny ! 18.10.2008 V Opavě se jako již tradičně konal první turnaj seriálu GRAND PRIX ČR. Zúčastnilo se 34 mužů a 15 žen z 12 oddílů. V soutěži mužů zvítězil junior Vojtěch Šelong z Orlové-Lutyně, když ve finále porazil Jakuba Tichého z Bystřice pod Hostýnem. Soutěž žen vyhrála také juniorka Jana Žwaková z Orlové, když ve finále porazila těsným rozdílem dvou bodů ve třetím setu Elišku Hepprovou z pořádajícího oddílu. Čtyřhru mužů vyhrála dvojice Pavelka - Milý z Přerova, čtyřhru žen Husarová - Vacková z Českého Těšína a smíšenou čtyřhru vítězové hlavních soutěží Šelong - Žwaková. Medailové umístění získali z pořádajícího Sportovního klubu p.e.m.a. Opava ještě Tomáš Veverka ve čtyřhře mužů (spolu s Václavíkem z Kopřivnice), Eliška Hepprová ve čtyřhře žen (se Šmídovou z Orlové), a společně obsadili také 3.-4. místo ve smíšené čtyřhře. Kompletní výsledky nejdete ZDE.

Badminton - sport pro všechny ! 4.10.2008 V Opavě se konal první turnaj neregistrovaných hráčů ze seriálu "GRAND PRIX BAD OPAVA 2009". Zúčastnilo se 17 mužů a 8 žen. V soutěži mužů se z vítězství radoval Radek Stebel, 2. místo získal Martin Sýkora a 3. byl Martin Kostelenec. Celkové pořadí mužů lze stáhnout ZDE. V soutěži žen zvítězila Olga Hromadová velice těsným rozdílem 2 míčků před Simonou Havrlantovou. Na třetím místě skončila Šárka Švábková. Kompletní tabulka výsledků žen je k dispozici ZDE.

Badminton - sport pro všechny ! 3.9. 2008 V Ostravě se uskutečnila schůze SmBaS (Severomoravský badmintonový svaz), která se dohodla na termínech nastávající sezóny. Opavě byl jako již tradičně přidělen turnaj Grand Prix, který se bude konat v hale ZŠ Otická ulice v sobotu 18.10.2008 od 9:00. Termínový kalendář najdete zde... Dalším tradičním turnajem bude finále OP družstev.

Badminton - sport pro všechny ! září 2008 Nábor nových členů. Nábor proběhl v prvním zářijovém týdnu, v současné době je příjem nových členů zastaven kvůli naplněné kapacitě tělocvičny. Pokud se ještě v říjnu uvolní nějaké místo, budeme zájemce informovat zde.

Badminton - sport pro všechny ! 15.8. 2008 Na olympijský badminton pamatoval i vyhledávač Google, který ho 8. den umístil jako hlavní logo:

Badminton na letních hrách v Pekingu 2008

Badminton - sport pro všechny ! srpen 2008 Všichni příznivci badmintonu jistě se zájmem sledovali přenosy z OH v Pekingu. Z českých hráčů se na olympiádu předvedli Koukal a Ludíková, pro opavský badminton je ale zajímavá informace, že na olympiádu jela i Slovenka Eva Sládeková, která před několika lety startovala jednu sezónu v ligové soutěži právě za tým Opavy. Z té doby přinášíme dvě fotografie, na kterých je tato nejlepší současná slovenská hráčka zachycena (na druhé fotografii zcela vlevo).

Výsledky zmiňovaných hráčů:
Wang Chen (HKG x4) - Eva Sládeková (SVK) 21-7, 21-8
Andrew Smith (GBR) - Petr Koukal (CZE) 10-21, 21-12, 21-15
Kristína Ludíková (CZE) - Grace Daniel (NGR) 21-13, 21-8
Tracey Hallam (GBR) - Kristína Ludíková (CZE) 21-18, 21-13

Aktuální světový žebříček najdete zde http://www.internationalbadminton.org/ranking.asp

捷克 - označení ČR v čínštině

 

PEKING 2008 - stránky o olympijském badmintonu

Badminton - sport pro všechny ! květen 2008

V květnu loňského roku uplynulo již 35 let od založení našeho badmintonového oddílu. V pětiletém intervalu se tradičně setkávají bývalí a zakládající členové s členy aktivními - a nejinak to bylo i loni. Setkání se uskutečnilo v sobotu 24. května 2008 ve vinárně U Přemka v Opavě. Zúčastnilo se ho přes dvacet bývalých i dosud aktivních sportovců a v družném hovoru a tanci setrvali až do pozdních nočních hodin. Další podobné setkání je plánováno na květen 2013.

Badminton - sport pro všechny ! 3.5.2008 V Opavě se hrála kvalifikace o postup do 2. celostátní ligy, skupina východ. Opavští prohráli s Brnem 2:6 a s Hradcem Králové 3:5. V posledním utkání porazilo Brno Hradec Králové 5:3 a bude hrát příští rok ligovou soutěž.

Fotky z kvalifikace zde

Badminton - sport pro všechny ! 19.-20.4.2008 V Brně se konalo MČR U15. Náš hráč Tomáš Sonnek se umístil ve čtyřhře i ve smíšené čtyřhře na 5. - 8. místě. Gratulujeme! Výsledky MČR U15.

Badminton - sport pro všechny ! 12.4.2008 Na Oblastním přeboru kategorie U19 dosáhla dalšího úspěchu hráčka Sportovního klubu p.e.m.a. Opava Eliška Hepprová, která získala dva přebornické tituly, když ve finále dvouhry porazila Janu Žwakovou z Orlové 2:1 a ve finálovém zápasu čtyřhry žen spolu s Jurčíkovou (Orlová) zvítězila nad dvojicí Husárová - Vacková (Slavoj Český Těšín) rovněž 2:1. Úspěch na tomto turnaji znamená postup naší juniorky na Mistrovství ČR, které se bude konat v Praze 26.-27.04.

Výsledková listina

Badminton - sport pro všechny ! 12.4.2008 V Opavě proběhl již VI. ročník badmintonového turnaje o titul přeborníka Opavy neregistrovaných hráčů. Zúčastnilo se 22 mužů, 10 žen a 11 dvojic v soutěži čtyřher. 

První desítka soutěže mužů: 1. Martin Sýkora, 2. Petr Hošák, 3. Michal Klein, 4. Martin Kostelenec, 5. Roman Bednář, 6. Petr Grygar, 7. Karel Sonnek, 8. Josef Šimek, 9. Pavel Hromada, 10. Milan Kalvar. Pořadí soutěže žen: 1. Andrea Horáková, 2. Simona Havrlantová, 3. Olga Hromadová, 4. Andrea Dostálová, 5. Jindřiška Kadlecová, 6. Vendula Kleinová, 7. Hana Veverková, 8. Lenka Strelcová, 9. Markéta Smolková, 10. Markéta Matulová. Ve finále čtyřhry porazil pár Sonnek- Klein dvojici Kostelenec - Bednář. Doplňkovou soutěž čtyřhry žen vyhrála dvojice Hromadová - Havrlantová.

Sada fotografií č. 1 ZDE + Sada fotografií č. 2 ZDE

Výsledková listina - muži + čtyřhry

Badminton - sport pro všechny ! 7.4.2008 O našich výsledcích píše Opavský a hlučínský deník.

Badminton - sport pro všechny ! 5.4.2008 V Opavě se konalo finálové kolo Oblastního přeboru družstev dospělých. Vítězem celé soutěže se stalo domácí družstvo SK p.e.m.a. Opava, které porazilo postupně Slavoj Český Těšín, Sokol Klimkovice a VŠB Ostravu shodně 5:3. Opavští badmintonisté tím získali ve své pětatřicetileté historii již třináctý titul přeborníků Severomoravské oblasti. Tým startoval ve složení Petr Kopčil, Petr Suchánek, Pavel Zapletal, Eliška Hepprová, Martina Dudková, Miroslava Halámková a hrající trenér Milan Selingr, v základní části nastoupila i juniorka Ivana Grygarčíková. Vítězstvím se Sportovní klub pe.m.a. Opava probojoval do kvalifikace o postup do 2. celostátní ligy, která se odehraje 3. května a o jejíž pořadatelství Opavští požádali Český badmintonový svaz. Kompletní výsledková listina finálového turnaje je k dispozici ZDE a podrobné zápisy z finálové části ZDE

Fotografie z finále

Badminton - sport pro všechny ! 9.2.2008 V Bohumíně se hrálo semifinálové kolo Oblastního přeboru družstev dospělých. SK p.e.m.a. Opava nejprve hrála s VŠB 4:4 a ve druhém zápasu porazila Přerov 5:1. Tímto vítězstvím se Opavští probojovali do finálové části turnaje, který se uskuteční v Opavě 5.4.2008.

Fotografie ze soutěže ZDE

Badminton - sport pro všechny ! 2.2.2008 V sobotu 2.2.2008 se v Opavě odehrál další ze série turnajů neregistrovaných badmintonistů. Turnaje, podle jehož výsledků budou nasazováni hráči v dubnovém Přeboru Opavy, se zúčastnilo 21 sportovců (14 mužů a 7 žen). Vítězem turnaje se stal po dramatickém finálovém boji Michal Klein, který porazil Petra Urbánka 2:1. O vyrovnanosti duelu hovoří skutečnost, že i poražený měl ve finále mečbol. Soutěž žen vyhrála překvapivě Olga Hromadová. Smůlu měl Martin Kostelenec, který musel odstoupit pro zranění. Přesto ale obsadil celkové 4. místo.
 
Pořadí první desítky soutěže mužů: 1. Michal Klein, 2. Petr Urbánek, 3. Pavel Hromada, 4. Martin Kostelenec, 5. Petr Hošák, 6. Jan Kužel, 7. Tomáš Havrlant, 8. Radek Fischer, 9. Jan Hromada, 10. Martin Both
Soutěž žen: 1. Olga Hromadová, 2. Simona Havrlantová, 3. Andrea Havrlantová, 4. Jindřiška Kadlecová, 5. Eliška Königová, 6. Věra Latochová, 7. Markéta Matulová

Vítězové turnaje. Další fotografie ZDE

Badminton - sport pro všechny ! 12.1.2008 V Přerově se uskutečnil Krajský přebor jednotlivců dospělých v badmintonu. Úspěchu dosáhl Tomáš Veverka (SK p.e.m.a. Opava), který získal titul krajského přeborníka v obou párových disciplínách. Ve čtyřhře byl jeho spoluhráčem Marek Václavík a v mixu Pavla Janošová (oba BK Kopřivnice). Podrobné výsledky zde.
 
Badminton - sport pro všechny ! 5.1.2008 V hale ZŠ Otická ulice se konal II. ročník badmintonového turnaje smíšených čtyřher neregistrovaných. Pořadí na medailových příčkách: 1. Hromada - Hromadová, 2. Horák - Horáková, 3. Sonnek - Sonnková. Soutěže se zúčastnilo 22 párů. Bližší informace najdete na adrese http://www.novorocnibadminton2008.wbs.cz/.
 
Badminton - sport pro všechny ! 22.12.2007 V Klimkovicích se uskutečnil turnaj žáků. V kategorii U15 zvítězil náš hráč Tomáš Sonnek, když v semifinále porazil Gamona a ve finále Světničku. V této kategorii startovalo 20 žáků.

Foto medailistů Vánočního turnaje turnaje Klimkovice 07

Badminton - sport pro všechny ! prosinec 2007 I letos proběhl v prosinci Vánoční turnaj žáků a juniorů. 
.
Pořadí v soutěži žáků: 1. Wikturna, 2. Borýsek, 3. Fischer, 4. Dudek, 5. Lamich, 6. Polášek, 7. Hrabica, 8. Pavelek, 9. Cinko
Pořadí v soutěži žákyň: 1. Borýsková, 2. Havrlantová Jana, 3. Kolářová, 4. Novotná, 5. Němejcová, 6. Migašová, 7. Jarošová, 8. Hupková, 9. Vinklerová, 10. Stiborská, 11. Mališová, 12. Ondruchová
 
V soutěži juniorů porazila ve finálovém zápasu Eliška Hepprová Tomáše Sonnka 2:0, třetí skončila Ivana Grygarčíková, 4. Horut, 5. Režný, 6. Pala

Fotky účastníků ZDE

Badminton - sport pro všechny ! 1.12.2007 V Ostravě se hrálo další kolo OP smíšených družstev dospělých. Opava nejprve remizovala s Kopřivnicí B 4:4, pak prohrála s Klimkovicemi 0:8 a nakonec porazila VŠB B 5:3.
 
Badminton - sport pro všechny ! 24.11.2007 Naši hráči se zúčastnili dvou turnajů. V Přerově se na GPC v kategorii U17 umístil Tomáš Sonnek na 3.-4. místě ve dvouhře, s Michalem Vojkůvkou byl 2. ve čtyřhře a s Annou Grufíkovou 3.-4. v mixu (kompletní výsledky z Přerova ZDE). Na Velké ceně Kopřivnice (GPB dospělých) postoupila Eliška Hepprová mezi 16 nejlepších žen, kde narazila na pozdější finalistku Kollarovou, Tomáš Veverka se dostal z kvalifikace do hlavní soutěže, ve které vypadl v prvním kole s Tellerem (kompletní ýsledky Velké ceny Kopřivnice 2007 ZDE). 
 
Badminton - sport pro všechny ! 10.11.2007 V nové badmintonové hale Tenis centra Opava se uskutečnil Podzimní turnaj neregistrovaných hráčů. V kategorii mužů zvítězil Kostelenec, kategorii žen vyhrála Machovská a čtyřhru smíšený pár Bednář - Švobová. Další výsledky najdete na stránkách Tenis centra Opava  a fotoalbum z turnaje ZDE.

Vítěz turnaje mužů Martin Kostelenec (+ další fotografie)

Badminton - sport pro všechny ! 27.10.2007 Výsledky 1. kola Oblastního přeboru smíšených družstev dospělých: SK p.e.m.a. Opava - TJ ŽD Bohumín 7:0, SK p.e.m.a. Opava - SCB SPORT klub 7:0. Za Opavské nastoupili: Petr Kopčil, Petr Suchánek, Pavel Zapletal, Milan Selingr a Eliška Hepprová.
 
Badminton - sport pro všechny ! 20.10.2007 Sportovní klub p.e.m.a. Opava uspořádal Grand Prix C dospělých. Zúčastnilo se 22 mužů a 8 žen. 
Vítězové: DM - Jan Benbenek (Plesná), DŽ - Jana Pavlíčková (Přerov), ČM - J. Benbenek, M. Kyselý (Plesná, Klimkovice), ČŽ - Pavlíčková, Pavelková (Přerov), SČ - O. Chaloupka, Čevelová (Kopřivnice). Kompletní výsledkové listin zde: MUŽI + ŽENY.
Z Opavských se umístil nejlépe Tomáš Veverka, který spolu s Václavíkem (Kopřivnice) obsadil 2. místo ve čtyřhře. Ve dvouhrách obsadili P. Kopčil, T. Veverka i E. Hepprová 3.-4. místo. Na medailová umístění dosáhli ještě E. Hepprová s Hovorkovou (Dobruška) - 2. ve čtyřhře žen a P. Kopčil s M. Selingrem (3.-4. ve čtyřhře mužů).
 
Badminton - sport pro všechny ! září 2007 Náš sportovní klub spustil webové stránky na nové doméně: 
Badminton - sport pro všechny ! 5.9.2007 V Ostravě se konala schůzka zástupců oddílů, na které se upřesnila místa konání oblastních turnajů. Ke stažení ZDE (Termínový kalendář SmBaS 2007/2008)
 
Badminton - sport pro všechny ! 9.6.2007 V Opavském a Hlučínském deníku vyšel rozhovor o dění v našem badmintonovém oddílu. Plný sken stránky ZDE, textová verze před otištěním ZDE.
 
Badminton - sport pro všechny ! květen 2007 Pozor!
Badminton - sport pro všechny ! 21.4.2007 jsme pořádali ve spolupráci se Střediskem volného času v Opavě již 5. ročník turnaje O přeborníka Opavy neregistrovaných hráčů. 
 
Zúčastnilo se 19 mužů a 6 žen, v soutěži čtyřher bojovalo 10 dvojic. Tituly si odnášejí Tomáš Havrlant (muži), Pavla Göltnerová (ženy) a Göltnerová - Sonnek (čtyřhra).
Pořadí mužů: 1. Havrlant, 2. Ježek, 3. Kužel Jan, 4. Hošák, 5. Kužel Matouš, 6. Frühauf, 7. Uher, 8. Žitník, 9. Sonnek, 10. Hopp 
Pořadí žen: 1. Göltnerová, 2. Kadlecová, 3. Königová, 4. Hromadová, 5. Věntusová, 6. Kolářová 
Pořadí čtyřher: 1. Sonnek - Göltnerová, 2. Kuželovi, 3. Kostelenec - Fronček, 4. Horák - Hromadová

Badminton - sport pro všechny ! 17.3.2007 se v Opavě uskutečnilo finále Oblastního přeboru smíšených družstev dospělých. Opavští nejdříve v semifinále porazili SK UP Olomouc nejtěsnějším výsledkem v historii opavského badmintonu (při remíze 4:4 a 9:9 na sety rozhodlo lepší skóre o 14 míčů - 307:293 o postupu Opavy), ale ve finále už nestačili na TJ Sokol Klimkovice, se kterým prohráli po boji 3:5. Opavě ale citelně chyběla zraněná Eliška Hepprová, které přejeme i touto cestou rychlou rekonvalescenci. Výsledky a konečné pořadí přeboru 2006/2007 najdete zde.

Fotogalerie z finále ZDE

Badminton - sport pro všechny ! 24.2.2007 se v Přerově hrál další turnaj ze série Grand Prix. Výborného výsledku dosáhla naše hráčka Eliška Hepprová, která na turnaji vyhrála dvouhru a s Jurčíkovou (Orlová) i čtyřhru žen. Kompletní výsledky najdete zde.

Badminton - sport pro všechny ! 17.2.2007 se v Bohumíně odehrálo semifinále Oblastního přeboru smíšených družstev dospělých. Sportovní klub p.e.m.a. Opava porazil Kopřivnici B i Slavoj Český Těšín shodně 5:0 a postoupil do finálového turnaje, který se odehraje v Opavě 17.3.2007.

Více fotografií z Bohumína ZDE

Badminton - sport pro všechny ! 10.-11.02.2007 se v Českých Budějovicích uskutečnil turnaj Grand Prix A U17. Eliška Hepprová z SK p.e.m.a. Opava na něm obsadila ve dvouhře pěkné 3. místo. Kompletní výsledky zde.

Badminton - sport pro všechny ! 03.02.2007 pořádal badmintonový klub p.e.m.a. Opava turnaj Grand Prix "C" v kategoriích U13 a U17. Z Opavských byla E. Hepprová 2. ve dvouhře a vyhrála čtyřhru i mix, T. Sonnek byl ve dvouhře 3.-.4. Kompletní výsledky zde: U13 + U17.

Badminton - sport pro všechny ! 27.01.2007 odehrálo družstvo začátečníků přátelský turnaj v Krnově. Za Opavu nastoupili Košťál, Sonnek, Samek a Borýsek, z děvčat Borýsková a Jana Havrlantová. V krásném prostředí nové haly byli úspěšnější Opavští, kteří ve dvouhrách ani jednou neprohráli. Nutno ale říci, že Krnov má v hale velice solidní zázemí pro provozování badmintonu jak na rekreační, tak na závodní úrovni. 

Více fotografií z Krnova ZDE

Profesionální měření geopatogenních zón ve Vaší domácnosti

court.GIF (22715 bytes)

Rozměry kurtu (pro zvětšení klikni na obrázek)


histv.jpg (21649 bytes) a 2001-2009.
         Máte-li zájem o historické výsledky všech utkání opavských badmintonistů a o všechny konečné tabulky soutěží, ve kterých startovali v letech 1973 až 2009, klikněte zde. Výsledky budou zajímat zajisté především pamětníky počátků badmintonu na Severní Moravě.
 
odkazy.jpg (5631 bytes)
Odkazy na stránky badmintonových oddílů z České republiky najdete zde.
Mapku s plánkem umístění tělocvičny najdete:
archiv.jpg (18826 bytes)
Veškeré články, které byly uveřejněny v sekci aktuality najdete seřazeny v tomto archivu.
 
Sport Lubas - specializovaná prodejna badmintonových potřeb
 
 Flag Counter
 
autorem textů (pokud není uvedeno jinak) je Ing. Milan Selingr © 1999-2014