Rakety Yonex

ŽÁCI A JUNIOŘI

So 4.10.2014
Grand Prix C U13
Ani v Pardubicích nenašel Karel Wanke přemožitele a zvítězil v turnaji dvouher (21 účastníků).
Výsledková listina

So 27.9.2014
Grand Prix C U13 a U17 v Kopřivnici
V Kopřivnici se uskutečnil turnaj ze seriálu Grand Prix. Na výborné umístění dosáhl Karel Wanke, který celý turnaj vyhrál a vybojoval si tak postup na GPA v Mostu (11.-12.10.) V kategorii U13 startovalo 31 hráčů.
Vítězství a postup slavil i další opavský hráč Jakub Matula, který získal vítězství a postup na GPA ve čtyřhře ve dvojici s Matějem Kozelským (Klimkovice) - stejně tak, jako Ondřej Žurek, který ve čtyřhře zvítězil v kategorii U17 spolu s Blaníkem (Orlová).
Kompletní výsledkové listiny najdete v souborech pod tímto článkem.

Výsledky zde:
U13  + U19

So 13.9.2014
Grand Prix C U19 v Opavě
V Opavě se odehrál první turnaj GPC U19. Ve dvouhře oba zástupci Opavy dokonale využili domácího prostředí a probojovali se do finále, ve kterém byl úspěšnější Vojtěch Suchánek, který zvítězil nad Ondřejem Žurkem po vyrovnaném boji 2:1 na sety. Zastoupení ve finálových zápasech měli opavští i ve čtyřhře a ve smíšené čtyřhře.

Kompletní výsledky:

So 6.9.2014
Mezinárodní turnaj KŁODNICA OPEN v Polsku
V polském městě Kędzierzyn-Koźle se konal badmintonový turnaj pro nejmladší žáky. V kategorii U11 se o prvenství utkalo 25 děvčat, mezi kterými se neztratila hráčka SK p.e.m.a. Opava Valérie Žurková, která obsadila celkové třetí místo a získala bronzovou medaili.

So 17.5.2014
Valašský frgálek v Rožnově pod Radhoštěm
V Rožnově se odehrál další ročník tradičního turnaje "O valašský frgálek". Žáci bojovali ve dvouhrách chlapců a dívek v kategoriích U11, U13 a U15. Zástupci Opavy vybojovali dvě první místa - U15 vyhrál David Musil a U13 Melánie Pániková. Kromě toho putuje do Opavy ještě stříbro Jakuba Matuly (U13) a bronz Karolíny Kolářové (U11).

Kompletní výsledkové listiny (soubory PDF):
U11D, U11K, U13D, U13K, U15D, U15K

So a Ne 5. a 6.4.2014
10. ročník Přeboru Klimkovic a MS župy ČOS
Sokol Klimkovice uspořádal o víkendu velký turnaj dvouher žáků a juniorů v kategoriích U11 až U17. Sportovní klub p.e.m.a. Opava byl zastoupen třinácti startujícími. Nejlepšího výsledku dosáhli v kategorii U17, kterou dokonale ovládli. Vojtěch Suchánek nenašel přemožitele a Ondřej Žurek skončil druhý. Na medailovou pozici dosáhla ještě Melánie Pániková, která skončila třetí v kategorii U13.

Kompletní výsledky turnaje

So 22.3.2014 (Přerov)
GRAND PRIX U17 v Přerově - 22.3.2014
Na turnaji GP U17 se neztratili hráči SK p.e.m.a. Opava. V konkurenci 24 hráčů a hráček se nejlépe umístil Vojtěch Suchánek, když obsadil ve dvouhře 3. místo. Ondřej Žurek skončil ve stejné disciplíně 5.-8. Na pomyslné bronzové medaile dosáhla společně naše dvojice i ve čtyřhře a ve smíšené čtyřhře, kde hrál Žurek s Davidovou (Klimkovice) a Suchánek s Fojtů (Kopřivnice).

So 15.2.2014 (Olomouc)
Turnaj Grand Prix C U13
Badmintonový klub Omega Olomouc uspořádal 15. února 2014 turnaj GPC U13, který byl vyhlášen jako Pohár Olomouckého kraje. Turnaje se zúčastnilo 8 zástupců SK p.e.m.a. Opava, kteří se v konkurenci ostatních určitě neztratili. Ve dvouhře se umístil nejlépe Adam Chalupa, který obsadil 4. místo (27 účastníků). V párových disciplínách se na medailové pozice dostali Chalupa - Wanke (3.-4. ve čtyřhře chlapců) a Hromadová - Pániková (2. ve čtyřhře děvčat). Kompletní výsledky ZDE

Družstvo žáků
Žáci SK p.e.m.a. Opava hrají v sezóně 2013/2014 v oblastním přeboru smíšených družstev. V soutěži získávají zkušenosti, protože nastupují proti soupeřům i o 4 roky starším.

Za Opavu v družstvech zatím nastoupili:
(pořadí dle soupisky, pro informaci o výsledcích hráče na turnajích svazu klikněte na jméno)

Chlapci:
David Musil, Adam Chalupa, Jakub Matula, Miroslav Janeček, Karel Wanke a Matyáš Venhuda
Děvčata:
Alexandra Hromadová, Anna Grusmanová, Melánie Pániková a Michaela Moravcová

V žákovských kategoriích nastupují v sezóně 2013/2014 v soutěžích Českého badmintonového svazu také tito hráči a hráčky SK p.e.m.a. Opava:
Klára Hofmanová, Jan Kubný, Tomáš Matula, Martina Solnická a Valérie Žurková

Soutěže juniorů
Soutěž družstev juniorů bude zahájena v neděli 2.2.2014  Orlové.

Na soupisce jsou následující licencovaní hráči a hráčky:
Vojtěch Suchánek, Ondřej Žurek, Matěj Mückstein, David Musil, Anna Hartmanová, Veronika Musilová, Nela Solnická

So a Ne 14. a 15.12.2013
Vánoční turnaj 2013 v Klimkovicích
V Klimkovicích se konal tradiční vánoční turnaj v žákovských a juniorských kategoriích. Krásného umístění dosáhl Adam Chalupa (SK p.e.m.a. Opava), který v turnaji U11 nenašel přemožitele a v konkurenci 18 startujících žáků zvítězil. Na medaili dosáhl i další náš hráč, Vojtěch Suchánek, který v soutěži U17 skončil na druhém místě. Oběma medailistům blahopřejeme.

U11, U13, U15, U17

Listopad 2013 - Únor 2014
Oddílový turnaj mládeže 2013/2014 SK p.e.m.a. Opava vyhrál Vojtěch Suchánek
Každým rokem hrají žáci a junioři v oddílovém Vánočním turnaji. Letošní ročník pokračoval dalšími zápasy. V soutěži chlapců už je známa finálová dvojice. Semifinálové výsledky: Suchánek - Wanke 2:0, Žurek - Musil 2:0, Finále: Suchánek - Žurek 2:0, o 3. místo Musil - Wanke 2:1. Pavouky utkání děvčat i chlapců najdete v souborech pod článkem.

Vánoční turnaj chlapci  Vánoční turnaj děvčata

So 9.11.2013
Mini Silesia Cup 2013 - mezinárodní turnaj žáků - Glubczyce (PL)
V polských Glubczycích se konal velký mezinárodní turnaj žáků. Na pěkné umístění dosáhli i dva zástupci opavského badmintonového oddílu. Tomáš Matula po druhém místě ve skupině skončil ve vyřazovacím kole 9.-16. z 32 startujících. Medaili ze soutěže děvčat získala krásným třetím místem Valérie Žurková, která prohrála až v boji o postup do finále. V soutěži děvčat startovalo 23 badmintonistek.

Další fotky (foto P. Žurek)   Kompletní výsledkové listiny

2. kolo družstev žáků v Opavě
Sportovní klub p.e.m.a. Opava se stal pořadatelem 2. kola oblastního přeboru smíšených družstev žáků. Opavští vyhráli první dvě utkání nad béčkem Orlové a Klimkovicemi shodně 4:3, v dalších dvou ale už na vítězství nedosáhli a prohráli s Klimkovicemi "B" 1:6 a s Přerovem 2:5. Družstvo SK p.e.m.a. Opava reprezentovali Musil, Janeček, Wanke, Chalupa, Venhuda, J. Matula, Pániková, Hromadová a Grusmanová.

Po 28.10.2013
Klimkovický plácal 2013
V Klimkovicích se konal již 11. ročník turnaje "O KLIMKOVICKÉHO PLÁCALA". Vítězství v kategorii U9 děvčat získala Valérie Žurková a v kategorii U10 chlapců Tomáš Matula (oba SK p.e.m.a. Opava).

Další fotky (foto P. Žurek)

So 26.10.2013
1. kolo družstev žáků v Orlové
Také družstvo žáků SK p.e.m.a. Opava vstoupilo do oblastních soutěží. Opavští odehráli pět zápasů, ve kterých se utkali s Rožnovem, Olomoucí, Českým Těšínem, Kopřivnicí a áčkem Orlové. Na vítězství tentokrát ještě nedosáhli, nejblíže úspěchu byli v utkání s Rožnovem, které prohráli těsně 3:4. I tak jsou ale tyto zápasy, ve kterých nastupují proti hráčům často o několik let starším, dobrou školou závodního badmintonu. Za družstvo nastoupili Musil, Chalupa, Wanke, Tomáš Matula, Pániková, Hromadová a Grusmanová.

Pořadatelem druhého kola, které se uskuteční v sobotu 9.11.2013 v hale ZŠ Otická ulice, bude badmintonový oddíl SK p.e.m.a. Opava.

Propozice soutěže žáků

Ne 29.9.2013
GPC U13 a U17 v Kopřivnici
V neděli 29.9. se v Kopřivnici konal turnaj GPC kategorií U13 a U17. Zúčastnilo se ho 13 hráčů SK p.e.m.a. Opava. V kategorii U17 se nejlépe umístili Vojtěch Suchánek (3. místo), a Ondřej Žurek (4. místo), společně pak obsadili 3.-4. příčku ve čtyřhře a stejně úspěšný byl i Žurek v mixu. V kategorii U13 byl v pavouku nejvýše Karel Wanke (5.-8.) a s Adamem Chalupou ve čtyřhře 3.-.4. Kompletní výsledky ke stažení: U13, U17